BLOG

Okul Mobilyaları Nasıl Olmalıdır?

Öğrenim Mekanları İçin Okul Mobilyaları

Küçük yaştaki bireylere eğitim verilen kurumlarda da, yetişkin yaştaki kişilere eğitim verilen kurumlarda da mekanın iç ve dış tasarımı oldukça büyük önem taşımaktadır. Kişinin mekan içerisindeki konsantrasyonunu arttırıcı özelliğe sahip olan dekorlar, seçici bir yaklaşım ile belirlenmelidir ve buna göre mekanın tasarımı tamamlanmalıdır. Verilen eğitim kalitesinin artmasının da ilk yolunun bu tür eşyaların seçimine dikkat edilmesi olduğu eğitim uzmanları tarafından defalarca kez belirtilmiştir.

Yüksek disiplin ile eğitim veren kurumlar, genel olarak daha sade ve dikkat dağıtmayan okul mobilyalarını tercih etmektedirler. Bu sayede eğitim alan kişiler, derslerden en yüksek verimi almaktadır ve konsantrasyonu bozucu herhangi bir etken bulunmamaktadır. Okullara yeni kayıt yaptıran öğrenci velileri de genel olarak eğitim yuvasının tasarımına dikkat etmektedir. Bu denli önemli olan bir faktör için de çoğunlukla tüm eğitimciler özen göstermekte ve eğitim şekline göre dizayn yapmaktadırlar.

Okul Mobilyaları Nasıl Olmalı?

Bir çok eğitim kurumu, öğretimin duvarların içerisinden dışarı çıkarılması gerektiğini savunmaktadır. Ülkemizde bu tür eğitim sistemi pek yaygınlaşmadığı için, mimarlık şirketleri genel olarak iç dizayn üzerine gitmektedir ve eğitim verilecek yerleri buna göre tasarlamaktadır. Bu doğrultuda da eğitim kurumları farklı mimarlık şirketleri ile çalışmaya başlamıştır.

Okul mobilyaları için genel olarak renk seçimine büyük özen gösterilmektedir. Bu denli özen gösterilmesinin en büyük sebebi, renk kullanımı ile derslerde konsantrasyon oranının artışının aynı yönde ilerlemesidir. Bu sebep ile eğitim kurumlarının oluşturulmasında ve dizayn edilmesinde aracı görevi gören mimarlık şirketleri renk seçimlerine oldukça fazla derecede dikkat etmektedir. Örnek olarak, dersliklerde bulunan tahtanın asılı olduğu duvar, tahtanın kendi renginden farklı olduğu durumlarda öğrenciler tahtaya daha rahat odaklanabilmektedir.

Uzmanlar tarafından test edilen ve kanıtlanan bu sorun, uygun renklerin kullanılması ile çözüme kavuşturulmakta ve öğrenciler rahatlıkla derslere katılım sağlayabilmektedir.Günümüzde eğitimcilik sistemi yavaş yavaş farklı bir boyut kazanmaya başlamıştır. İnsanoğlu 5 duyu organını kullanarak öğrendiği şeyleri neredeyse hiç unutmamaktadır. Bu sebeple de yeni nesil eğitim kurumlarında duyu organlarının en uç şekilde kullanılması yönünde düzenlemeler yapılmaktadır. Bu doğrultuda da mekanın içerisindeki bunaltıcı koşullar ortadan kaldırarak, daha ferah bir ortam oluşturulmaktadır.

Okul mobilyaları için genel tercih, werzalit ürünlerin kullanılması yönündedir. Bunun sebebi werzalit ürünlerin daha şık görünüme sahip olması ve daha uzun ömürlü olmasıdır. Pres cihazları ile oluşturulan werzalit mobilyalar, genel olarak eğitim kurumlarında tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin de sebebi temizliğinin kolay olması ve her türlü hava koşuluna dayanıklı olmasıdır. Bu sayede her geçen gün ülkemizde Werzalit Okul Mobilyalarının üretimi artmakta ve çok sayıda eğitim kurumu tarafından bu mobilyalar satın alınmaktadır.

Sadece bununla kalmayıp, oturakların ve taburelerin rahatlığı ve genişliği de önemlidir. Öğrencilerin kendisini rahat hissedebileceği bir mekan oluşturmak için öncelikle o kişilere konfor sağlamak gerekmektedir. Bu da kullanılan ürünlerin daha geniş ve daha kaliteli malzemelerden yapılmasından geçmektedir.

YÜKSEK KALİTE

Yüksek kalite işçilik ve malzeme ile bizzat kendimiz üretiyoruz.

UYGUN FİYAT

İmalatçı olduğumuzdan dolayı en iyi fiyat garantisi veriyoruz.

HIZLI TESLİMAT

Kurumsal altyapımız sayesinde size verdiğimiz sözü tutuyoruz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Bizim için en önemli unsur sizin memnuniyetiniz.