BLOG

Werzalit Masa Takımı Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Uzun ömrü ve dış etkilere karşı çok dayanıklı olduğundan werzalit ürünler mobilya sektöründe en çok tercih edilen malzemelerden birdir. Werzalitin ana ham maddesi talaştır. Bilindiği üzere talaş odunların kesilmesi sırasında çıkar ve werzalit dışında birçok mobilya ürününde de kullanılır. Werzaliti onlardan üstün kılan en büyük özelliği çok daha yüksek basınç altında özel kimyasallar eklenerek preslenmesidir. Werzalit, masa takımları için çok kullanılan bir malzemedir. Peki, werzalit masa takımı nedir ve takım nasıl seçilmelidir?

Werzalit Masa Takımı

Masanın ve sandalyelerin ayak kısımları hariç geri kalan tabla ve oturma alanları werzalitten yapılan takımlara werzalit masa takımı denir. Masa takımları önce bilgisayarda bir modelleme ile şekillendirilir. Sonra kalıplar oluşturulur ve bu kalıplardan tek seferde takımın werzalit parçaları elde edilir. Masa ve sandalye ayaklarına monte edilerek takım tamamlanır. Bu şekilde çok sağlam bir takım elde edilmiş olur. Werzalit takımlar evler, iş yerleri, kamu kurumları, oteller, hastaneler, okullar ve daha birçok yerde kullanılır.

Werzalit Masa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Werzalit masa takımı alırken ilk dikkat edilecek husus takımın gerçekten werzalit olup olmadığıdır. Werzalit benzeri ürünler doku ve şekilleri ile kendini hemen belli eder. Werzalitlerin üst yüzeyleri oldukça pürüzsüzdür ve adeta mermer hissi verir. Kaplama ürünler ise bu özellikten çok uzaktır.

İhtiyaca Göre Masa Takımı Nasıl Seçilir?

Werzalit masa takımları çok çeşitli ebat ve kişi sayısına göre üretilir. Masa tablaları tek parçadır. Aside, sıcağa, soğuğa ve daha bir çok etkiye çok dayanıklıdır. Bu dayanımı yüksek pres altında üretilmesine ve üretimin tüm aşamalarının tek seferde yapılmasına bağlıdır. Tek parçadan oluşan tabla açılıp kapanmayacağı için masanın büyüklüğü iyi hesaplanmalıdır. Kullanılacak yerdeki kişi sayısı ve alan göz önünde bulundurulmalıdır. Sandalye sayısı da bu şekilde belirlenebilir. Masanın oval, dikdörtgen, yuvarlak veya kare oluşu da çok önemlidir. Masanın konulacağı yere göre en iyi şekil belirlenmelidir. Masa takımının büyüklüğü ve şekli belirlendikten sonra kullanılacağı mekana göre renk ve desen seçenekleri de uygun olacak şekilde seçilmelidir. Werzalit ürünler binlerce desen ve renkte üretilmektedir. Bu bakımdan seçim için de çok fazla imkan sunar. Werzalit takımlar nemden etkilenmez bu yüzden dış mekan için de çok uygun bir seçim olacaktır. Aynı şekilde güneş ışıklarından da etkilenmez. Werzalit masanın üzerinde gıda ürünleri rahatlıkla hazırlanabilir. Gıdalara özellikle asit ve sudan etkilenmediği için zarara vermez. Werzalit ürünler dayanıklı ve sağlamdır bu bakımdan gerçek ve kaliteli olarak üretilmiş masa takımlarında renk ve şekil dışında çok fazla dikkat edilmesi gereken bir husus olmaz ama ürünü alırken satıcıdan ürünün üretim yeri ve varsa sertifikası istenebilir.

YÜKSEK KALİTE

Yüksek kalite işçilik ve malzeme ile bizzat kendimiz üretiyoruz.

UYGUN FİYAT

İmalatçı olduğumuzdan dolayı en iyi fiyat garantisi veriyoruz.

HIZLI TESLİMAT

Kurumsal altyapımız sayesinde size verdiğimiz sözü tutuyoruz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Bizim için en önemli unsur sizin memnuniyetiniz.