BLOG

Werzalit Ürünlerin Özellikleri Nelerdir?

Werzalit Nedir?

Werzalit, kalın odunların, oldukça ince taşalar haline getirilmesi ile birlikte oluşturulmaya başlanır. Tutkal kadar yüksek seviyede yapıştırıcı ürünlerin kullanılması ile birlikte oluşturulan talaşlar birleştirilir. Birleştirilme aşamasında yüksek derecede basınç kuvveti uygulanır ve bu maddeler sıkıştırılır. Bu sayede werzalit ürünler oluşturulmaktadır. Oluşturulan ürünlerin görünümünün değiştirilmesi için de dekoratif amaç ile kullanılan duvar kağıtları werzalit mobilyaların üzerlerine yapıştırılır. Yapıştırma sonrasında ürün tamamen farklı bir görünüm kazanmaktadır. Werzalit mobilyaların üretilmesi, diğer suni ağaçlardan mobilya yapım işlerine neredeyse hiç benzememektedir. Pres makineleri aracılığı ile talaşlar sıkıştırıldığı için, oluşturulma süreci diğerlerinden tamamen farklıdır. Bu yüzden, her werzalit ürün ayrı ayrı bir bütün olarak imal edilmektedir. Sıkıştırılma ile oluşturulması sebebi ile de uzun ömürlü kullanımlarda küflenme ihtimali büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır. Dolayısı ile küflenme karşıtıdır ve raf ömrü en uzun mobilya türlerinden biridir.

Werzalit Ürünler Nerelerde Kullanılır?

Uzun ömürlü olması amacı ile dizayn edilen werzalit ürünler, çok farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Okullardaki ürünlerin genel olarak uzun ömürlü olması gerekmektedir. Bu sebeple bu tür eğitim alanlarındaki ürünler werzalitten yapılmaktadır ve dayanıklı olması sağlanmaktadır. Oturaklar, tabureler, arkalıklar gibi farklı ürünler de genel olarak werzalitten yapılmaktadır. Bu sayede kullanılan her ürün diğer mobilya türlerine göre daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmaktadır. Dolayısı ile fiyatını sonuna kadar hak etmekte ve kullanışlı olmaktadır.

Werzalit Ürünlerin Özellikleri Nelerdir?

Werzalit ürünlerin sayısız özelliği mevcuttur. Alıcıların isteği doğrultusunda imalat işlerini yapan şirketler tarafından ürünlere ve mobilyalara farklı görünümler kazandırılmaktadır. Bu sayede çok çeşitli alanlarda kullanılabilmekte ve bu ürünler sergilenebilmektedir. Werzalit ürünler, pres makinelerinden son aşamada çıkartılır. Dolayısı ile uzun ömürlü olması sağlanır. Pres cihazlarının kullanılması sayesinde kaliteli ve sağlam olmaktadırlar. Okul gibi yerlerde seneler boyunca yüzlerce kişinin kullanımına rağmen eskimemekte ve küflenmemektedir. Küflenmeyeceği gibi, nemli veyahut da rutubetli ortamlarda bulunmasın da neredeyse hiç etkilenmemektedir. Werzalit mobilyalar sıkıştırıldığı için temizliği diğer mobilya türlerine göre oldukça basittir. Temizlik aşamasında da kullanılan asitli temizleyicilere karşı bir hayli dayanıklıdır. Deforme olmaması için farklı çalışmalar ve uygulamalar yapılmaktadır. Ürünlerin yapım aşaması zor gibi gözükse de toplamda neredeyse 2 farklı aşama ile bu ürünler sonuca ulaştırılmaktadır. Bu sayede işçi gücünden ve zamandan büyük tasarruf sağlanmaktadır ve alıcılara istenilen ürünler en kısa süre içerisinde ulaştırılmaktadır. İmal edilme şeklinden dolayı soğuk kış günlerinde veyahut da sıcak yaz günlerinde deforme olmamakta ve çürümemektedir. Werzalit ürünler için ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilmiştir. Birbirinden farklı gıda satış noktalarında bu tür ürünler kullanılabilmektedir. Yapılış aşamasında ve sonrasında sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır ve bu da Sağlık Bakanlığınca görevlendirilmiş denetleyici kurumlar tarafından onaylanmış durumdadır.

YÜKSEK KALİTE

Yüksek kalite işçilik ve malzeme ile bizzat kendimiz üretiyoruz.

UYGUN FİYAT

İmalatçı olduğumuzdan dolayı en iyi fiyat garantisi veriyoruz.

HIZLI TESLİMAT

Kurumsal altyapımız sayesinde size verdiğimiz sözü tutuyoruz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Bizim için en önemli unsur sizin memnuniyetiniz.